V Sázavě platilo nedáš-dostaneš.

sazava-b Sázava B – Kaňk 2:1 (1:1)

Aktualizováno o vyjádření trenéra Sázavy!

V souboji o první příčku třetí třídy byla domácí Sázava šťastnějším týmem. Kaňk se ujal vedení už ve druhé minutě, když se vyražený balon po rohovém kopu Mandíka dostal k Jakubovi Výbornému a ten se ze dvaceti metrů nemýlil – 0:1 a kaňkovští diváci propukli v eufórii. Jenže ta netrvala dlouho. V páté minutě kopala roh Sázava a Novák si naběhl až na zadní tyč, kde nikým nehlídán pohodlně hlavou vyrovnal na 1:1. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě čtrnáctá minuta, kdy Mandík kopal trestný kop, který ale s přehledem domácí gólman Hrbek chytil. Neproměnil ani Pavlík ve 34.minutě, kterému poslal centr před bránu Martin Horký.

Druhý poločas začal velkou šancí Kaňku, kdy Zrzavý po levém křídle utekl a jeho střelu zastavila až tyč sázavské branky. V 53. minutě měli domácí šanci ujmout se vedení, trestný kop Haláčka ale mířil vysoko nad bránu Pospíšila. Po dalších třech minutách Pavlík gól dal, ale pomezní i hlavní rozhodčí J.Uher byli proti a gól neuznali pro ofsajd. Největší šanci měl po několikaminutovém náporu v 84. minutě Pavlík, který místo přihrávky na volného Nedvěda volil střelu, která mířila nad domácí branku. A zmiňované pravidlo nedáš-dostaneš zaúřadovalo tři minuty před vypršením základní hrací doby. Z ojedinělého protiútoku si nejlépe na centr naběhl Marek a hlavou vystřelil Sázavě tři body na konečných 2:1. V nastaveném čase ještě Koten zkoušel centrovat před bránu, ale Hrbek už nechyboval.

Trenér Kratochvíl: „Soupeř nás zaskočil už ve 3.minutě jsme prohrávali 0:1.Naštěstí jsme v 8.minutě Novákem vyrovnali.Zbytek poločasu byl celkem vyrovnaný. Druhý poločas byl v režii mladého týmu z Kaňku.Měli jsme hodně štěstí,že jsme neinkasovali.Dvě minuty před koncem po sérii hlaviček jsme vstřelili vítězný gól Jirkou Markem.Musím uznat,že hosté si prohrát nezasloužili.“

Sestava Sázavy: Hrbek, Haláček, Rais, Schneider, Dytrich, Svoboda, Švehla, Bárta, Skála, Konopiský, Novák, střídali Marek, Nepraš.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Zahajský, Klatka, Černý, Koten, Horký M. Mandík, Nedvěd, Výborný J. Čížek, Pavlík, střídali Zrzavý, Matz.

Branky: Novák, Marek – Výborný J. rozhodčí Uher.