V předzápase padlo pět branek.

c-janovice Kaňk- Č.Janovice 3:2 (2:0)

Před finálovým utkáním Superpoháru se ještě za slunečného počasí stihlo odehrát přátelské utkání mezi domácím Kaňkem a Červenými Janovicemi. Tedy celky, které v loňské sezoně postoupily ze svých soutěží. Zatímco Kaňk měl problémy se skládáním sestavy, Janovičtí přijeli skoro se dvěma jedenáctkami a ukázali, že ve III. třídě nebudou hrát „druhé housle“.

 

 

 


Od začátku byla hra vyrovnaná, ale větší vyspělost v koncovce prokázal Kaňk. Po dvaceti minutách hry dostal míč do vápna Čech, „zasekávačkou“ se zbavil obránce a poslal míč k tyči. O chvíli později se ten samý hráč radoval podruhé, když zpracoval pěkný pas Jakuba Výborného a opět chladnokrevně skóroval – 2:0. Červené Janovice se vrátily do hry těsně před přestávkou. Centr L. Hájka z levé strany vyrazil Pospíšil pouze na nohu Víty, který vrátil balon do brány – 2:1.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí měli smůlu, když nastřelili tyč po Kotenově bodle nebo břevno po Čechově ráně. Naopak soupeř udeřil po rohovém kopu J. Červinky, když se prosadil L. Červinka a bylo vyrovnáno – 2:2. Už to vypadalo na remízu, jenže při posledním rohovém kopu hlavičkoval do branky hostí Klatka, míč zachytil na brankové čáře L. Hájek, ovšem při odkopu se mu do cesty připletl brankář Houdek a balon skončil v bráně – 3:2.

Domácí trenér Roman Výborný nedělal z přípravného utkání vědu: „Hráli jsme klasické přípravné utkání, které bylo z našeho pohledu ovlivněno absencemi v kádru. Chybělo asi pět kluků. Hodně hru ovlivnilo i střídání. Zápas i tak splnil účel. Vyzkoušeli jsme nové hráče a víme, co od nich očekávat.“

Hra janovických fotbalistů ho překvapila. „Červené Janovice mají kvalitní kádr. Hodně omladily. Přišli jim hráči i z kutnohorského dorostu. Ve III. třídě se rozhodně neztratí,“ říkal Výborný.

„Draci, líbilo se mi to. Viděli jste, co dělá důraz v brankovišti,“ říkal v kabině svým hráčů trenér Červených Janovic Stanislav Daněk. Na mysli měl obě vstřelené branky do sítě Kaňku. Hosté v utkání představily novou posilu Petra Holého. Ten je známý z působení v Církvici a Nových Dvorech. „Bude to dobré,“ sdělil trenér.

Branky: 20. a 25. Čech, 90. vlastní – 45. Víta, 75. L. Červinka. Rozhodčí: Mojžíš, bez karet. Diváci: 60. Kaňk: Pospíšil – Kopecký, Koblischke, Klatka, Brejša – Pavlík, J. Výborný, Koten, Čížek – Čech, Kubánka. Střídali: Vintiška, Němec. Trenér Roman Výborný. Červené Janovice: Valenta – J. Laudát, Švorc, T. Dvořák, B. Laudát – T. Menšík, Holý, Vavřina, Zoufalý – Víta, L. Menšík. Střídali: Houdek – L. Červinka, L. Hájek, Filip, Uher, Liberský, J. Červinka, O. Menšík. Trenér Stanislav Daněk.

Michal Pavlík

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.