Rasťa Matz vystřelil tři body pro Kaňk v Malešově.

malesov-podzim Malešov- Kaňk 0:1 (0:1)

V jedenáctém kole mohli hosté z Kaňku v Malešově jenom překvapit, což se také stalo, k nelibosti domácích. Jediný gól zápasu, který byl nakonec vítězný, vstřelil kaňkovský útočník Rastislav Matz.

Ve dvanácté minutě hlavičkoval Jakub Rak vedle kaňkovské brány. O minutu později přihrával Jakub Výborný Čížkovi, ten ale taky pálil vedle. Ve 24.minutě Kubát kryl střelu Klečáka, zrovna tak po rohovém kopu o tři minuty později.

Hned z výkopu získal míč Míra Horký, hlavou našel R.Matze, byl z toho ale jen roh, který následoval i o minutu později po akci Kubánka->Mandík. Ve 31.minutě se náhle ocitl Rejthárek sám před Kubátem, ten ho ale bez problémů vychytal, zrovna tak jako Horynu o tři minuty později. Pak přišla ale minuta třicetosm, kdy se dostal ke střele zpoza vápna R.Matz, kterou někdo z domácích lehce hlavou tečoval a Táborský v bráně Malešova byl krátký – 0:1. Tři minuty před poločasem ušetřil rozhodčí Procházka Malešov od vyloučení Radka Špitálníka, který byl faulován Kubánkou a okamžitě po kaňkovském útočníkovi vystartoval tělesným napadením. Incident sudí ocenil dvěma žlutými kartami.

Ve druhém poločase bylo vidět, že hosté brání jednogólový náskok a rozhodčí Procházka s domácím pomezním Pelikánem je moc za půlku nepustili, vyjma několika brejků v závěru zápasu. Nutno poznamenat, že domácí měli příležitostí ke srovnání stavu dostatek. Nakonec však po čtyřminutovém nastavení rozhodčí zápas ukončil a Kaňk se tak radoval z jednogólového vítězství, cennějšího o to, že na hřišti soupeře. Za týden kaňkovští hostí v posledním domácím zápase Zruč a podle zákulisních informací se budou body pravděpodobně dělit.

Sestava Malešova: Táborský, Poklop, Rak, Železný(78.Joska),  Špitálník R.(86.Drtina),  Horyna, Rejthárek, Novotný, Vokoun(59.Černý), Klečák, Nekola.

Sestava Kaňku: Kubát, Pavlík, Wagner, Horký M. Horký J. Mandík(87.Černý), Čížek, Kubánka, Výborný(75.Zahajský), Matz R. Matz D.

Rozhodčí Petr Procházka, branka Matz R. ŽK 3/4 (Rak, Špitálník, Rejthárek – Pavlík, Čížek, Kubánka, Výborný), diváků 80.