První jarní remíza, druhý bod zařídil Martin Čech!

tupadly-16 Tupadly B-Kaňk 2:2 (0:0) p.k. 4:5

Obě kaňkovská mužstva hrála ve stejný termín, béčko na Kačině (3:0 prohra), proto byla nouze o hráče. A-tým měl na střídání jen dva borce, z nichž Martin Čech byl vyčerpán z dopoledního stolnětenisového turnaje. Nakonec se ale trenérům odvděčil, když proměnil rozhodující pokutový kop v závěrečném penaltovém rozstřelu.

Domácí vlétli do zápasu velkým náporem, v páté minutě musel Pepa Opasek po rohovém kopu vytěsňovat se štěstím na další roh. Potom nápor polevil a začali se prosazovat i hosté. Ve dvacáté minutě kopal Fanda Černohlávek trestný kop, nádhernou střelou z dálky však trefil jen břevno Liptákovy brány. Šanci dorazit měl Martin Horký, bohužel z malého vápna přestřelil. První půlka tak skončila po několika dalších šancích bez branek.

Domácí šli do vedení v 65. minutě, kdy rozhodčí Pavel Houška nařídil pokutový kop za faul Patrika Kubánky. Exekutor Krajíček se nemýlil- 1:0. Z vedení se domácí ale dlouho neradovali, o tři minuty později usměrnil Kubánka trestný kop Mandíka do domácí branky- 1:1. Domácí sice reklamovali postavení mimo hru, praporek pomezního Chleboráda však zůstal dole. Po dalších deseti minutách dostal tupadelský Koudelka balón na malé vápno jak na zlatém podnose a nezbývalo mu nic jiného než pohodlně zavěsit na 2:1. Kaňkovští však zařadili druhý rychlostní stupeň a vehementně se snažili o vyrovnání. V 81. minutě jim v tom ještě zabránil domácí gólman Lipták, když vytáhl Mandíkův bravurně kopnutý trestný kop na roh. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby kopal Mandík další trestňák, který nakonec zužitkoval Fanda Černohlávek a poslal míč „pod víko“ tupadelské brány- 2:2. V nastaveném čase se Kaňk snažil strhnout vítězství na svou stranu, rozhodčí Houška však byl proti, když nechal bez povšimnutí dva fauly v pokutovém území Tupadel a raději zápas ukončil. V penaltovém rozstřelu byli domácí na koni, když kaňkovský Černohlávek neproměnil pokutový kop, potom ale Opasek podržel, když poslední penaltu vyrazil. Martin Čech byl ten poslední, kdo dal gól a Kaňk si připsal druhý bod do tabulky třetí třídy.

Sestava Kaňku: Opasek, Wagner, Koten, Mandík, Klatka D.(84.Čech), Horký M. Kubánka, Černohlávek, Matz R. (70.Němec), Franc, Klatka M.

Sestava Tupadel: Lipták, Zahradník(75.Krupička), Průcha, Čáp, Čmakal, Kavánek P.(83.Závůrka), Blahák, Chleborád(73.Kavánek J.), Koudelka, Zelený(46.Agh), Šveřepa.