První bod veze Kaňk z Paběnic v deseti hráčích.

pabenice-podzim Paběnice – Kaňk 1:1 (1:1)

Ve čtvrtém kole okresního přeboru na sebe narazily celky, které v minulém kole dostaly vysoký příděl branek. Kaňk doma prohrál s Kácovem 0:6 a Paběnice dostaly „desítku“ v Tupadlech. Domácí však měli výhodu v tom, že první tři body do tabulky už měli, kdežto Kaňk potřeboval bodovat.

Hned v osmé minutě se ocitl v šanci domácí Blažek, byl z toho ale jen rohový kop. O minutu později si ale jako první zakřičeli gól hosté. Míra Horký našel ideálně Čížka, ten po samostatném úniku zachoval chladnou hlavu a poslal míčč za Zikmundova záda – 0:1. Na druhé straně v šestnácté minutě Lukáš Votava zahodil trestný kop, stejně jako v 31. minutě kaňkovský Výborný, když trefil Zikmundu. O minutu později zabojoval Čížek, ze strany nacentroval před bránu Pavlíkovi, ten ale neproměnil. Dvě minuty před poločasovým hvizdem zatáhl za záchranou brzdu Jarda Zahajský, když fauloval domácího hráče, na kterého směřoval dlouhý pas. Rozhodčí Uher nezaváhal a poslal kaňkovského beka do sprch červenou kartou. Po následujícím trestném kopu a několika střelách se nejlépe zorientoval Martin Libicher a srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase bylo na obou stranách dost šancí, ale také hodně nepřesností, jak ve střelách, tak v obranné činnosti. Za zmínku stojí křížná střela Čížka, která šla vedle, tutovku neproměnil v osmdesáté minutě Jakub Výborný, když šel sám na Zikmundu. Několikrát zaznamenal ohrožení domácí branky i střídající Rasťa Matz, na druhé straně neproměnil nejvíc příležitostí asi Veselý a Votava M. Rozhodčí Uher moc nenastavil a poslal mužstva po devadesátidvou minutách do kabin s nerozhodným výsledkem.

Trenér Roman Výborný zhodnotil utkání takto:“ Z minulého utkání na nás trochu „ležela deka“, proto jsem s prvním poločasem moc spokojený nebyl, viděl jsem, že dost přihrávek kazíme a nevychází nám naše nacvičená kombinace. Bylo to jakoby křečovité.  Chtěl bych vyzdvihnout kapitána Míru Horkého, který v poločase povzbudil mužstvo a druhou půlku příkladně odmakal.  Nakonec se to ukázalo jako dobrá motivace a závěr utkání kluci opravdu nevypustili, což jim nakonec  přineslo bod .I přes závěrečný tlak si domácí vyloženou šanci nevytvořili.  Bod je pro nás v této situaci prakticky vítězství.“

Sestava Paběnic: Zikmunda, Sochr, Blažek, Libicher, Votava Ondřej, Růžička Michal, Veselý, Lebruška, Votava Lukáš (27.Kunášek), Žák, Votava Martin.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Pavlík (86.Čech), Koten (ŽK), Wagner, Horký J. Mandík (54.Matz R.), Čížek, Horký M. Zahajský (ČK), Výborný (ŽK), Koblischke, trenér Roman Výborný.

Branky: Libicher – Čížek, rozhodčí Uher, Říha, Kolůvková