Postup už nám neunikne!!

boudabouza Suchdol B- Kaňk 0:3 (0:0)

Další a nakonec rozhodující zápas o postup do Okresního přeboru sehrál Kaňk na suchdolském hřišti v úterý. Po sobotním obratu a vítězství v Chotusicích, se nakonec v úterý slavil postup do OP, i když další aspirant na postup vyhrál v Bílém Podolí 1:2.

První nebezpečná situace vznikla už v desáté minutě, když Pavlík ze strany odcentroval před bránu a Zahajský nastavoval nohu. Bohužel mu scházel asi půlkrok. Potom byly tři akce, u kterých byl Jakub Výborný. První střela mířila vedle. Ve 37. minutě kopal Jakub trestný kop, který „Bendžák“ Novotný chytil. O minutu později opět Jakub Výborný vystihl přihrávku soupeře na půlce, na hranici ofsajdu přihrál Kubánkovi, Novotný ale dobře vytěsnil na roh. To bylo do poločasu vše, když nepočítáme několikrát mírně ohroženou bránu Kaňku.

Ve druhé půli hrál Kaňk s kopce a bylo to znát.Domácí odolávali do sedmdesáté minuty, kdy centr Patrika Kubánky z pravé strany tečoval Jaromír Horký tak, že Novotný v bráně už nemohl gólu zabránit. Domácí gólman se vytáhl o minutu později, kdy vychytal kaňkovského Kotena, po jeho samostatném průniku.  Po další minutě však musel „Bendžák“ kapitulovat, když Výborného trestný kop Kubánka hlavou prodloužil na Čížka, který pohodlně upravil na 0:2. Třetí a poslední pojistku přidal Jarda „Jarošík“ Zahajský z rohového kopu Tomáše Čížka. V závěru se ještě zbytečně nechal vyloučit kaňkovský Pavlík za protesty proti jasnému odmávanému a několika lidmi potvrzenému ofsajdu. Na obranu kaňkovského vyloučeného hráče je nutno konstatovat, že rozhodčí Mottajček udělil Pavlíkovi pouze jednu žlutou kartu a v zápětí po ní kartu červenou.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Klatka, Koten, Wagner, Černý, Výborný, (87.Boudabouza), Zrzavý(45.Horký J.) Zahajský, Čížek, Pavlík, Kubánka(80.Matz R.)