Po bojovném výkonu míří tři body na Kaňk!

bozenka Paběnice- Kaňk 1:2 (0:1)

Kaňk zajížděl na hřiště soupeře ze spodních pater tabulky a po remíze a nevydařených penaltách s rezervou Kutné Hory potřeboval nutně bodovat. Začalo se svižně, už ve třetí minutě ohrozil Muras Černovského ze strany, ten byl ale pozorný. Paběnický gólman dobře zasahoval i ve 26. minutě, když Vamberský nacentroval na vápno Mandíkovi, který tváří v tvář neuspěl. Střela Míry Horkého vzápětí mířila vedle brány. Svoji chvíli si vybral minutu před poločasovým hvizdem. Po faulu na Murase kopal Mandík trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. Technická střela propadla pravděpodobně pod tělem Víti Černovského do brány a Kaňk šel do kabin s jednogólovým náskokem.

Paběnice začaly druhou půlku po třech minutách trestňákem, který kopal Jarda Vlach. Jeho střelu ale zarazila kaňkovská zeď. O deset minut později na druhé straně Muras vybojoval u postranní čáry balon, nacentroval do vápna na Mandíka, ten nastřelil ale jen domácího gólmana. Od něj se ale odrazil míč k dobíhajícímu Veselému a ten zachoval chladnou hlavu a pod víko zavěsil a zvýšil náskok Kaňku na 0:2. Radost kaňkovských příznivců ale netrvala dlouho. O dvě minuty později po rohovém kopu našel skulinu mezi obránci Jarda Vlach a snížil na 1:2. Ten gól vlil domácím krev do žil, vycítili šanci na vyrovnání. Hráli aktivně a za podpory hlavního rozhodčího Jelínka a pomezního Sojky dostávali Kaňk pod tlak. Ten ale pozorně bránil a spoléhal na brejky a otevřenou obranu domácích. Pět minut před koncem měl na noze pojistku v podobě třetího gólu Muras, bohužel pro hosty neproměnil.  Závěr zápasu byl hektický, ale Kaňk nakonec vítězství díky disciplinovanému výkonu udržel a připsal si další důležité body do tabulky k záchraně OP.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Wagner, Koten, Horký M. Horký J. Mandík, Kubánka, Veselý, Klatka M. Muras, Vamberský, střídal Klatka D.

Sestava Paběnic: Černovský, Sochr, Vlach Jiří, Sedláček, Vlach Jar. Růžička M. Lupínek, Fuksa, Votava O.  Lebruška, střídal Růžička Jan.

Rozhodčí: Jelínek, Sojka, Řípa, branky Jar. Vlach- Mandík, Veselý, diváků 40, ŽK 1/2