Konečně tři body, ale byly to nervy!

kank-vrdy-13 Kaňk-Vrdy 4:3 (1:1)

Domácí Kaňk potřeboval body jako sůl. Po smolném začátku podzimní části OP se krčil na předposledním místě tabulky s jedním bodem, vybojovaným v Paběnicích.

Skóre ale otevírali jako první hosté. Ve 14. minutě po křížném pasu přes vápno se trefil O.Tomíšek. V 19. minutě ohrozil Doubka v bráně střelou z dvaceti metrů Čížek, vyražená střela ale Matzovi nesedla. Pět minut před poločasem pálil Kebza, trefil ale jen Pospíšila v bráně. O chvíli později si už domácí diváci zakřičeli gól. Jaromír Horký neproměnil svoji šanci, míč se dostal k Mandíkovi, ten ho poslal do druhé vlny na Čížka, který se už nemýlil a bylo vyrovnáno.

Druhý poločas začal pro domácí slibně. Ve 47.minutě vypálil opět Čížek z pětadvaceti metrů a Kaňk vedl 2:1. Po deseti minutách hosté nastřelili tyč, potom Pavlík fauloval ve vápně a poměrně nepřesně pískající rozhodčí (na obě strany) Kolman nařídil penaltu. Z té vyrovnával na 2:2 Cakl. V 72. minutě po rohu se hosté dostali do vedení hlavou Luňáčka.Jejich vedení ale trvalo jen deset minut, když si po závaru před bránou dali vlastní gól na 3:3. Dvě minuty před koncem po dlouhém nákopu z poloviny hřiště hlavou Martin Horký prodloužil balon a ten nečekaně zapadl za Doubkova záda.Gól to byl nakonec vítězný a domácí si konečně mohli zazpívat první hymnu v okrese. Za poznámky děkuji Adamu Procházkovi.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Pavlík (69.Zahajský), Wagner, Horký J. Mandík, Čížek, Horký M. Matz R. Výborný, Koblischke, Zrzavý (62.Černý), trenér Roman Výborný.

Sestava Vrdů: Doubek, Pleva, Spěvák, Cakl, Kříž, Hájek (84.Šolta),  Růžička,  Tomíšek, Kebza, Šindelář (56.Luňáček), Radovnický (75.Truksa V.) trenér Karel Truksa

Rozhodčí: Kolman, Nykl, Novotný, branky Čížek 2×, Horký M. vlastní – Tomíšek, Luňáček, Cakl (p.k.), ŽK Pavlík, Wagner – Spěvák, Cakl, Kříž, Kebza, Šindelář, Radovnický.