Jistota vítězství přišla až v závěru.

potehy Kaňk- Potěhy 5:2(2:1)

Fotbalisté Kaňku se od začátku usídlili na soupeřově polovině a Potěhy přehrávali. Jenže domácím borcům chybělo v zakončení štěstí nebo klid na jejich kopačkách. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě Dvořák, který vystřelil za vápnem a balon propadl na kluzkém terénu brankáři Mil. Sixtovi mezi nohy – 1:0. Hosté však z ničeho nic vyrovnali. Centr z levé strany hlavičkoval za Pospíšilova záda Vaněk – 1:1. Ještě do přestávky však Kaňk vedl. „Šatňák“ vstřelil po centru Čížka Nedvěd – 2:1.

Druhá půle měla stejný scénář, jen Kaňk ještě více zmáčkl Potěhy. V 55. minutě prošel svým typickým průnikem středem hřiště obránce Koten a po narážečce nedal hostujícímu brankářovi šanci – 3:1. Potěhy však znovu zápas zdramatizovaly: Střídající Horák si počíhal na odražený balon a pohotově ho uklidil do brány – 3:2. Další jiné drama už se nekonalo. Na Čížkův centr si naskočil Wágner a ramenem překonal překvapeného Sixtu. Pátou branku přidal přízemní střelou z vápna domácí Pavlík.

Miloslav Čepek, Kaňk: „Se zápasem nejsem spokojený. Za prvé s hrou v prvním poločase, kdy kluci nehráli co, co jsme si představovali. Nehráli jsme po zemi. Když ano, tak to k něčemu vedlo a tvořili jsme si šance. Škoda, že jsme neproměnili další šance. Soupeř mohl náhodně vyrovnat a ještě bychom se trápili.“

Ondřej Sixta, Potěhy: „Zápas byl velice dobrý a pěkný. Zahráli jsme si velice dobrý fotbal. Góly padaly tak, jak měly. Akorát jsme nedávali góly. Náš herní systém byl perfektní. Na Kaňku se nám hrálo velice pěkně. Hodně nás podržel i brankář.“

Velmi dobrý výkon také podal rozhodčí Lubomír Ledvina, který potvrdil, že je na jaře nejlépe hodnoceným rozhodčím serveru www.okresnifotbal.cz!

Branky: 27. Dvořák, 45. Nedvěd, 55. Koten, 78. Wágner, 85. Pavlík – 42. Vaněk, 62. Horák.Rozhodčí: Ledvina, bez ČK. Diváci: 80. Kaňk: Pospíšil – Černý, Klatka, Koten, Wágner – J. Výborný, Nedvěd, M. Horký, Dvořák – Pavlík, Čížek. Střídali: Matz, Zrzavý, J. Horký. Trenér Miloslav Čepek.Potěhy: Mil. Sixta  – Remeš, O. Sixta, Vejtasa, Dražan, Szakács, Šaroun, Ašenbrenner, Vaněk, Chalupa, Škramovský. Střídal: Horák.