Dva body ze Zbraslavic jsou cenné.

komar Zbraslavice- Kaňk 2:2 (1:1) p.k.2:4

Druhé jarní kolo přineslo ve Zbraslavicích celkem pohledný fotbal, hlavně v prvním poločase. Ve 12. minutě kopal Mandík trestný kop, zastavila ho zeď. Po chvíli Výborný nacentroval na Murase do vápna, tomu ale rozhodčí Čejka zapískal faul. Po odehrané čtvrthodině poprvé vystřelil na Pospíšila i domácí Čálek a v devatenácté minutě orazítkoval tyč kaňkovské brány Veselý. Hned z Pospíšilova výkopu se dostal k míči Výborný, přehodil si domácího gólmana Březinu a pohodlně do prázdné brány skóroval – 0:1.

O dvě minuty později trefil Čálek z trestňáku břevno, na druhé straně Muras minul. Ve 32.minutě ale Veselý zužitkoval Herčíkův centr a hlavou vyrovnal na 1:1. Pospíšil byl bez šance. Do vedení mohl jít Kaňk o čtyři minuty později, když Muras efektně sklepl na Výborného, ten ale přestřelil. Po dvou minutách mohl Pospíšil konstatovat, že mu zbraslavičtí postavili dobře bránu, protože opět zvonilo břevno po Čálkově střele. Tím skončil první poločas.

Po začátku druhé půle bylo po několika náznacích šancí na obou stranách, pro domácí byla ale šťastná 59.minuta. Po trestném kopu Čálka se míč odrazil k Veselému, ten nacentroval před bránu a tam se prosadil v pádu hlavou Herčík, který nedal Pospíšilovi šanci – 2:1. Domácí potom dlouho drželi míč na kopačkách, až na posledních deset minut, kdy Kaňk vycítil šanci na vyrovnání a začal nebezpečně ohrožovat Březinovu bránu. Vyrovnání se povedlo v 89. minutě Martinovi Klatkovi. Zahrával trestný kop z dálky, na míč skákalo několik hráčů, nikdo ho však nezasáhl aten nakonec skončil za zády překvapeného domácího gólmana – 2:2. Na řadu přišly pokutové kopy. Jako první proměnil Klatka, po něm i Čálek. Mandík zavěsil s jistotou druhou, po něm ale přišla dobrá chvíle Pospíšila. Nejprve vychytal bývalého hráče Kaňku Tomáše Komárka, potom neproměnil ani Míra Horký. Druhou penaltu chytil Pospíšil Veselému. Potom postupně proměnili Martin Horký a Byrwa, rozhodující pokutový kop dal za Kaňk Lukáš Muras.

Trenér Míla Čepek byl s výkonem spokojený, body byly pro Kaňk zasloužené, líbilo se mu i nasazení v posledních deseti minutách. Chválil i gólmana Pospíšila, i když dostal dva góly, na kterých nenesl žádnou vinu. Tréninky budou od úterka od 18:00 hodin.

Sestava Zbraslavic: Březina, Pánek, Semerád, Černohlávek, Dudok (74.Byrwa), Herčík, Veselý (88.Jandus), Komárek, Hlava, trenér M.Šindelář.

Sestava Kaňku: Pospíšil, Wagner, Černý (66.Koten), Horký M. Horký J.Mandík, Výborný, Růžička (82.Matz R.), Klatka, Vamberský, Muras, trenér Miloslav Čepek.

Branky: Herčík 2×- Výborný, Klatka, ŽK 4:1, ČK 1(Výborný), rozhodčí Čejka, diváků 40.