Bojovný výkon Kaňku na body nestačil.

hlizov-16  Kaňk- Hlízov 1:2 (0:1)

V sobotu odpoledne jsme přivítali v domácím prostředí papírově silný Hlízov. V nominaci chyběl z předchozího týdne zraněný Kubánka, dále Růžička, Veselý, Novotný. Pozitivní bylo, že nás posílil po svém návratu Jaromír Horký.

Od začátku zápasu seběvědomý Hlízov držel častěji míč a přesněji kombinoval. Několik jejich šancí zůstalo neproměněných díky nepřesnému zakončení nebo pozornému Vokounovi. Ve 22. minutě si na rohový kop naskočil Křelina a hosté vedli 0:1. Domácí reklamovali útočný faul, ale rozhodčí jak už to bývá nic neviděl. O několik minut později se do vápna prodral domácí Mandík a byl sražen hostujícím brankářem. Rozhodčí zapískal, ale místo očekávané penalty byl odpískán ofsajd. Skóre se tak do poločasu nezměnilo.

Druhý poločas Kaňk začal více bojovat a vyplatilo se. V 55. minutě se po pravé straně prosadil Jaromír Horký a poslal nadýchaný centr do prostoru mezi penaltou a malým vápnem, nejvýše vyskočil Franc a srovnal skóre zápasu na 1:1. Hosté zaskočeni vyrovnávajícím gólem už nebyli tak přesní v kombinaci a několik minut se spíše bojovalo o střed pole. Poté začal narůstat tlak hostů, v dobré pozici přestřelil Růžička, který spálil za pár minut i druhou šanci. Bohužel v 74. minutě propadl míč za domácí obranu a Křelina opět poslal hosty do vedení, které jim vydrželo až do konce zápasu. Nic na tom nezměnila ani střela Mandíka ze střední vzdálenosti.

Hlízov prožil větší sobotní drama, než si původně myslel a Kaňk se rozhodně nemusí za svůj výkon stydět.

Sestava Kaňku: Vokoun, Wagner L. Koten, Horký Martin, Horký Jaromír, Mandík, Klatka D. Franc, Mořický(77. Klatka M.), Černohlávek, Matz R.

Sestava Hlízova: Míšek, Hanuš, Linhart, Holík, Mathé, Janovský(53. Němec), Židík, Křelina(83.Čáp), Růžička, Výborný, Kvíčala.

ŽK 3/2, branky Franc/ Křelina 2×, rozhodčí Vilém Löwe, diváků 80.

Foto z utkání Chotusice-Kaňk a Kaňk-Hlízov.